Miesiąc dobroci dla zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt, czyli World Animal Day, jest corocznym świętem obchodzonym 4 października. W Kościele wspominamy wtedy świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Ustanowiono go w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, czyli World Animal Week trwający do 10 października.
Inicjatywa ma wpłynąć na zmianę zachowania ludzi i uświadomić, że zwierzęta to istoty żywe, czujące, zasługujące na godne traktowanie, które także mają swoje prawa. Obchody celebrują ekolodzy i organizacje działające na rzecz zwierząt. Podczas Światowego Tygodnia ogłaszają w schroniskach dni otwarte, uświadamiają ludziom, co czeka bezdomne stworzenia, zachęcają do ich adopcji, a także piętnują znęcanie się nad nimi, szkolenie do walk i bezmyślne zabijanie.
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 25 października to Dzień Kundelka. Warto zastanowić się zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Rozejrzyjmy się także w okolicy – może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować? Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafią obdarzyć bezgraniczną miłością i oddaniem. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy! Czasem przekazanie 1% podatku może pomóc w uratowaniu im życia. Nie tylko o psach i kotach mowa. Są jeszcze inne zwierzęta hodowlane, które ludzie potrafią potraktować wyjątkowo okrutnie.
W ramach naszej akcji „Pomóżmy zwierzakom”, jak co roku, zbieramy karmę dla psów i kotów, kasze, ryże, makarony oraz akcesoria, np.: smycze, miski, obroże, legowiska, kocyki, ręczniki, itd. Proszę przynosić dary do sali 7A, a udział w akcji zgłaszać na bieżąco wychowawcom.

Anna Tuszyńska – nauczycielka

Skip to content