Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i samych uczniów. W tym roku hasłem przewodnim były słowa: „Z książką Ci do twarzy”. Nasza biblioteka również włączyła się w to święto. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. Klasy szóste zostały zaproszone do udziału w konkursie plastyczno- literackim.

Ich zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena. Do pracy musiał być dołączony opis – literackie wyjaśnienie plastycznej interpretacji. Jury przyznało nagrody następującym osobom: I miejsce Wiktor Łabudzki z kl. VIa, II miejsce Julia Pastuła z kl. VI a i Damian Bajek z kl. VI g oraz III miejsce Jagoda Krzyśko z kl.VI a.
„Warto czytać książki! Napisz list do przyjaciela, w którym uzasadnisz to stwierdzenie” to temat konkursu przeznaczonego dla chętnych uczniów klas siódmych. Nagrody tym razem przypadły: Karolinie Gorzynik z 7c i Gabrieli Bróździe z 7a.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych.

 

Katarzyna Sobek – nauczycielka

Skip to content