Innowacja pedagogiczna „Wtorki z wiolonczelą”


Od września do lutego w klasach 4b i 4c były prowadzone innowacyjne zajęcia muzyki pt. „Wtorki z wiolonczelą”. Ich celem było uatrakcyjnienie zajęć, dostarczenie uczniom wielu przeżyć i zwykłej dziecięcej radości.
Dzieci nie tylko poznawały możliwości wiolonczeli, ale także pracę muzyka grającego na instrumencie smyczkowym. Dodatkowo miały okazję spotkać się online z profesjonalnymi muzykami, którzy specjalnie dla nich opowiadali o tajnikach zawodu. Uczniowie mieli spotkania z kompozytorką młodego pokolenia panią Anną Marią Huszczą, dyrygentką chóru oraz skrzypaczką panią Marzeną Wiśniewską oraz pianistką panią Honoratą Kiwałą.

Zajęcia te na pewno motywowały uczniów do pogłębiania wiadomości i wpływały na pozytywne nastawienie do muzyki. Były także przygotowaniem do świadomego i aktywnego odbioru sztuki w przyszłości. Ze względu na zdalny charakter lekcji wspólne muzykowanie na żywo było niemożliwe. Został jednak przygotowany krótki filmik prezentujący grę uczniów na flażoletach. Młodzież wykonała utwór pt. „Marysia ma małego baranka”.

 

Hanna Rzeszutek – nauczycielka

Skip to content