image028 maja nasza szkoła obchodziła wyjątkowe święto – Dzień Patrona, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Było to ważne wydarzenie, które pozwoliło nam na chwilę refleksji nad życiem i naukami tego wybitnego duchownego. Prymas Tysiąclecia odegrał ogromną rolę w historii Polski i duchowości naszego narodu. Jego mądrość, odwaga i niezłomna wiara inspirują kolejne pokolenia.
Obchody Dnia Patrona rozpoczęła uroczysta Mszą Świętą odprawiona 26 maja w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej w intencji uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.


W sam Dzień Patrona, 28 maja, uczniowie klas I-III udali się przed pomnik Kardynała Wyszyńskiego. Tam odśpiewali hymn szkoły i złożyli kwiaty. Był to moment pełen radości i zadumy. Najmłodsi z entuzjazmem oddali hołd naszemu Patronowi. Natomiast uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w akademii, która pozwoliła nam na chwilę refleksji nad życiem i naukami tego wybitnego duchownego.


Z okazji Dnia Patrona zorganizowano także konkurs plastyczny dla wszystkich klas „W służbie Bogu i Narodowi - w setną rocznicę święceń kapłańskich ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego". Uczniowie mieli za zadanie przygotować plakaty. Prace były bardzo kreatywne.
Dzień Patrona był doskonałą okazją, aby zjednoczyć się w duchu wartości, które głosił ks. Kardynał Stefan Wyszyński – miłości, solidarności i troski o drugiego człowieka. Wierzymy, że te obchody były nie tylko hołdem dla naszego Patrona, ale również inspiracją do codziennych działań na rzecz naszej społeczności szkolnej i lokalnej.

Justyna Haligowska, Agnieszka Pado - nauczycielki, organizatorki wydarzenia