Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, która ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie dla organizacji, które tę pomoc zapewniają. Szkoła Podstawowa w Głogowie Młp. po raz kolejny wsparła inicjatywę Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

W ramach akcji uczniowie wzięli udział w Kiermaszu wiosennym oraz lekcji poświęconej idei hospicyjnej, podczas której poznali zakres działalności hospicjum oraz przygotowali żonkile, będące symbolem nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Wykonane kwiaty zostały rozdane 14 kwietnia br., w zamian za symboliczny datek, podczas kwest prowadzonych przez Szkolne Koło Caritas przy głogowskich parafiach: w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej, Parafii św. Józefa na os. Niwa oraz Kościele Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia na os. Zabajka.

Podczas kwesty i kiermaszu zebrano kwotę 15 679,70 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby podopiecznych placówki. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Głogowa Małopolskiego za wsparcie tej pięknej inicjatywy!

Dziękujemy również za przekazanie żywych żonkili Zespołowi Szkół w Budach Głogowskich, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. oraz Publicznemu Przedszkolu w Głogowie Młp.

Koordynatorki akcji:
Justyna Haligowska
Agnieszka Szopińska