Biblioteka

Biblioteka szkolna znajduje się w sali numer 9 na parterze budynku A. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00. W roku szkolnym 2018/2019 opiekunami biblioteki są: mgr Cecylia Buczko i mgr Katarzyna Sobek.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej mogą korzystać z wypożyczalni
i czytelni. W wypożyczalni dostępne są aktualne lektury szkolne, a także bogaty zbiór baśni i bajek oraz książek dla dzieci i młodzieży. Księgozbiór został wzbogacony również o nowe pozycje (aż 711) zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka szkolna gromadzi i udostępnia wszystkim uczniom podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Nauczyciele bibliotekarze posługują się elektronicznym systemem MOL NET +, co znacznie usprawnia proces wypożyczania.

W czytelni znajdują się stoliki, przy których uczniowie mogą przygotowywać się do lekcji, spędzać czas podczas przerw oraz przed i po zajęciach. Mogą wówczas korzystać z księgozbioru podręcznego, w skład którego wchodzą: słowniki, atlasy, albumy, encyklopedie, przewodniki. Czytelnicy często korzystają z kącika czasopism, w którym znajdują się między innymi takie pozycje jak: „Victor Junior”, „Świerszczyk”, „O.K”, „National Geographic”, „Kraina zwierząt”, „Kaczor Donald” oraz magazyn dwujęzyczny „Odkrywca”. Czytelnia dysponuje także zbiorem materiałów audiowizualnych (płyt CD, DVD, audiobooków) wykorzystywanych podczas lekcji.

Spotkanie z Wojciechem Ulmanem

17 października naszą bibliotekę szkolną odwiedził niecodzienny gość – pisarz, fotograf, poeta i malarz Wojciech Ulman. O swojej pasji tworzenia opowiadał uczniom klas pierwszych, drugich i trzecich. Z łatwością

Czytaj dalej...