Przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Gdzie jest Betlejem?”

Czy wiemy na pewno „GDZIE JEST BETLEJEM?”
Na to z pozoru proste pytanie 9 i 10 stycznia 2020 r. licznie zgromadzonej w sali gimnastycznej publiczności starały się odpowiedzieć dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej prezentując swoje aktorskie, wokalne i taneczne umiejętności.
Widzowie wędrując z małymi aktorami przez poszczególne sceny: klasy szkolnej, piekła, domu zwyczajnej, polskiej rodziny, nieba oraz pola, na którym ponad 2000 lat temu pasterze paśli bydło, mieli możliwość zatrzymania się przez chwilę i zastanowienia nad magią i znaczeniem świąt Bożego Narodzenia.
Bo czy przygotowując się do świąt w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o prezenty, wymyślne potrawy, kolorowe ozdoby i błyszczącą choinkę?
Pośród wielu nowoczesnych, elektronicznych gadżetów, migających światełek, nietrwałych relacji, braku czasu i gonitwy za sprawami ulotnymi, zapominamy o tym, co najważniejsze – zapominamy po prostu o BOŻYM NARODZENIU, ….
…a sens i magia świąt czyli tytułowe BETLEJEM kryje się w nas samych.
Przedstawienie bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, a mali aktorzy za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Aneta Litwin – nauczyciel w świetlicy szkolne