Informacja
- Odsłon: 3
Sprawdzian predyspozycji językowych dla uczniów klas VI do oddziału dwujęzycznego odbędzie się 10 czerwca 2026r. o godzinie 14.10. Uczniowie oczekują na sprawdzian pod salą 204 w budynku B.
Dzień Patrona Szkoły 2026 r.
- Odsłon: 35
Obchody Dnia Patrona Szkoły są wyjątkową okazją do przybliżenia uczniom postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, wielkiego autorytetu moralnego, człowieka niezłomnej wiary oraz oddanego patrioty. Tegoroczne uroczystości i wydarzenia towarzyszące pozwoliły społeczności szkolnej lepiej poznać życie, działalność oraz duchowe dziedzictwo naszego Patrona, a także wartości, które pozostawił kolejnym pokoleniom Polaków.
Uczniowie wszystkich klas aktywnie uczestniczyli w przygotowanych z tej okazji wydarzeniach edukacyjnych, artystycznych i patriotycznych.
Wielki sukces naszych uczniów w konkursie „Świat Pieniądza”!
- Odsłon: 41
![]()
W siedzibie firmy Yanko Sp. z o.o. w Głogowie Małopolskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Ekonomicznego „Świat Pieniądza”.
Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu prezesa firmy, pana Rolanda Szydło – inicjatora i pomysłodawcy konkursu. Swoją obecnością wydarzenie zaszczycił również wiceburmistrz Głogowa Małopolskiego, pan Mirosław Osetek.
Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili wysoki poziom wiedzy i umiejętności, osiągając znakomite wyniki:
- Krzysztof Bednarz (kl. 6b) oraz Maksymilian Kosiński (kl. 7e) – II miejsce ex aequo,
- Oliwia Dziubek (kl. 6a) oraz Kornel Bryś (kl. 6b) – III miejsce ex aequo,
- Jakub Pawlak (kl. 7a) – wyróżnienie.
Czytaj więcej: Wielki sukces naszych uczniów w konkursie „Świat Pieniądza”!
Wykaz sal lekcyjnych, w których spotykają się wychowawcy klas z rodzicami
- Odsłon: 121
Wykaz sal lekcyjnych, w których spotykają się wychowawcy klas z rodzicami uczniów 28 maja 2026r.:
16.30 – klasy 1 - 3
17.15 – klasy 4 – 6
18.00 – klasy 7 i 8
Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele, którzy nie są wychowawcami klas będą dostępni w trakcie wywiadówek w godz. 17.00 - 18.00. Sekretariat szkoły otwarty będzie również w godz. 17.00 - 18.00.
Czytaj więcej: Wykaz sal lekcyjnych, w których spotykają się wychowawcy klas z rodzicami
Uwaga konkurs!
- Odsłon: 4
Zachęcamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie Abc empatii - bo wszyscy jesteśmy tacy sami.
Na Wasze pracy czekamy w świetlicy szkolnej do 05.06.2026r.
Aktywnie i ciekawie – wiosna w świetlicy szkolnej
- Odsłon: 47
W kwietniu i na początku maja w świetlicy szkolnej odbywało się wiele ciekawych zajęć i spotkań. Dzieci chętnie uczestniczyły w pracach w szkolnym ogródku warzywnym, poznając zasady sadzenia i pielęgnacji roślin. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z panią Cecylią Buczko, która opowiadała o swojej podróży do Nigerii i życiu mieszkańców Afryki. W ramach projektu „Aktywna Świetlica” uczniowie poznawali sylwetki słynnych podróżników, oglądali prezentacje, pracowali z mapą oraz wykonywali prace plastyczne związane z tematyką podróży.
Czytaj więcej: Aktywnie i ciekawie – wiosna w świetlicy szkolnej
„Konkurs Ekomoda – kreatywność i ekologia w szkolnym wydaniu”
- Odsłon: 69
Z okazji szkolnego Dnia Ziemi uczniowie klas 4–8 wzięli udział w konkursie „Ekomoda”, którego celem było promowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności poprzez ponowne wykorzystanie materiałów. Podczas wydarzenia uczniowie zaprezentowali wiele oryginalnych strojów wykonanych z surowców wtórnych. Na szkolnym wybiegu pojawiły się m.in. kreacje z papieru i gazet, elementy wykonane z puszek, folii oraz plastikowych nakrętek. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, tworząc różnorodne projekty – od stylizacji inspirowanych modą codzienną po bardziej fantazyjne formy. Jury oceniało prace, biorąc pod uwagę estetykę wykonania, pomysłowość, dobór materiałów.
Czytaj więcej: „Konkurs Ekomoda – kreatywność i ekologia w szkolnym wydaniu”
Zasady zapisywania i kwalifikowania uczniów do korzystania z obiadów w stołówce szkolnej na rok 2026/2027.
- Odsłon: 18
Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej
Nabór do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027
- Odsłon: 14
Uwaga!
Informujemy, że 4 maja 2026 r. (poniedziałek) rozpoczyna się nabór do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027.
Wypełnioną oraz podpisaną przez rodziców kartę zgłoszenia należy złożyć u kierownika świetlicy lub u wychowawców świetlicy do dnia 12 czerwca 2026 r.
Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych terminów.
Nabór obejmuje również dzieci przyjęte do klas pierwszych w nadchodzącym roku szkolnym.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 17 789 73 03.
Konkurs plastyczny „Siła wiary w historii narodu polskiego – 70 lat Ślubów Jasnogórskich i dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia”
- Odsłon: 209
Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. kard. S. Wyszyńskiego!
Serdecznie zapraszamy Was do udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym o inspirującym tytule: „Siła wiary w historii narodu polskiego – 70 lat Ślubów Jasnogórskich i dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia”. To niepowtarzalna okazja, aby poprzez sztukę wyrazić swoje przemyślenia, emocje i refleksje związane z wiarą, historią oraz duchowym dziedzictwem naszego narodu. Wasze prace mogą ukazać, jak wielką rolę odgrywała wiara w trudnych momentach dziejowych Polski oraz jak wpływa ona na współczesne życie.
Wykaz sal lekcyjnych, w których spotykają się wychowawcy klas z rodzicami uczniów 23 kwietnia 2026r.
- Odsłon: 105
W czwartek 23.04 odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.
Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele, którzy nie są wychowawcami klas będą dostępni w trakcie wywiadówek w godz. 17.00 - 18.00. Sekretariat szkoły otwarty będzie również w godz. 17.00 - 18.00. Od godz. 16.30 do godz. 19.00 w gabinecie higienistki szkolnej (pok. 8B) będzie można nieodpłatnie wykonać badania: masy ciała, ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi.
Poniżej wykaz sal lekcyjnych, w których odbędą się spotkania z wychowawcami klas:
Co słychać w świetlicy? – podsumowanie marca
- Odsłon: 58
Marzec w świetlicy szkolnej był czasem zabawy i ciekawych doświadczeń. Dzieci tworzyły wiosenne prace plastyczne, obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, sadziły rośliny oraz podziwiały pierwsze kwiaty w szkolnym ogródku. Z zainteresowaniem brały udział w zajęciach z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, podczas których poznały ten zawód i ćwiczyły poprawną wymowę w formie zabawy.
Wesołych Świąt Wielkanocnych
- Odsłon: 21

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „EKO- MODA”
- Odsłon: 322
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
„EKO- MODA”
SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
CELE KONKURSU:
- Rozwijanie wrażliwości ekologicznej i wyobraźni poprzez twórczą interpretację zagadnienia.
- Propagowanie idei czystego środowiska i odpowiedzialnego, zrównoważonego gospodarowania odpadami połączone z poszerzaniem świadomości ekologicznej.
- Popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji odpadów.
- Rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci.
ZASADY KONKURSU:
Czytaj więcej: REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „EKO- MODA”
Pomoc ma żółty kolor
- Odsłon: 61
,,Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca,
bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.”
kard. Stefan Wyszyński
Zakończyła się czwarta edycja akcji charytatywnej „Pola Nadziei” zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Tegoroczna inicjatywa, której symbolem stały się kwitnące żonkile, po raz kolejny zjednoczyła uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców całej gminy wokół idei solidarności z osobami ciężko chorymi.
Działania rozpoczęły się już jesienią od wspólnego sadzenia cebulek żonkili w szkolnym ogrodzie, które wiosną, jako symbol wdzięczności za okazane wsparcie, trafiły do darczyńców.
Tegoroczne działania miały charakter wieloetapowy, 18-19 marca w szkole zorganizowano kiermasz wiosenny, a 20 marca wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zbierali dobrowolne datki do puszek na terenie placówki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się zebrać kwotę 7 152,00 zł.
Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja
- Odsłon: 51
Szkoła Podstawowa im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim po raz kolejny bierze udział w kampanii „Pola Nadziei" organizowanej na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Celem akcji jest wsparcie działalności hospicjum oraz szerzenie idei pomocy osobom ciężko chorym.
Program wydarzeń:
18 - 19 marca szkolny Kiermasz wiosenny
20 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzą klasy i będą zbierać dobrowolne datki do puszek na rzecz Fundacji
22 marca kwesta przy głogowskich parafiach przy Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej, Kościele pw. św. Józefa (os. Niwa) oraz Kościele pw. Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia (os. Zabajka)
Serdecznie zapraszamy do wsparcia inicjatywy!
Nabór do klas I na rok szkolny 2026-2027
- Odsłon: 444
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim ogłasza nabór do klas I na rok szkolny 2026/2027. Nabór trwa od 3 - 20 marca 2026 r. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną:
https://glogow-mlp.e-nabor.pl/
WAŻNE DZIECI 6-LETNIE
Wnioski o wcześniejsze przyjęcie do klasy I dzieci 6-letnich należy składać w dniach 23 - 27 lutego 2026 r. również za pośrednictwem systemu e-nabor.
Instrukcje
Od walentynek po eksperymenty
- Odsłon: 89
W ostatnim czasie w świetlicy szkolnej odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie przygotowali walentynkową fotoramkę i wykonywali pamiątkowe zdjęcia w radosnej atmosferze. Z wielkim zaangażowaniem włączyli się również w akcję tworzenia kartek urodzinowych dla Amelki, okazując wsparcie i życzliwość. Podczas Dnia Bezpiecznego Internetu rozmawialiśmy o odpowiedzialnym korzystaniu z sieci, a przed feriami przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku.
Szkolne obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu
- Odsłon: 116
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu obchodzony jest 27 stycznia. Przez cały tydzień w naszej szkole prowadzone były działania mające na celu upamiętnienie tego dnia oraz osób pomordowanych podczas II wojny światowej.
Czytaj więcej: Szkolne obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu
Strona 1 z 9





